pirmdiena, 2012. gada 9. aprīlis

Lieldienu mafini u.c.


Nevar teikt, ka šajās Lieldienās būtu trūcis neparedzētu notikumu. Turpat vai jau apnicis klausīties, kā visi pēc kārtas izsakās par sniega aizkavēšanos šaizemē. Manas Lieldienas ne mazāk iztraucēja karstā ūdens atslēgšana uz nenoteiktu laiku (lai salabotu padevi, mājai vajagot "vairāk līdzekļu un laika"; laika viņiem ir daudz, bet tas līdzekļu jautājums ir šaubīgs; labi, ka kaut kāds boileris ir dzīvoklī) un nelielas ķibeles ar pilnmēness blenšanu sejā, neļaujot iemigt. Taču nekas no tā nespēja mani atturēt no izklaidēšanās un gatavošanas, sagaidot ciemos savu ģimeni un apciemojot Ginta vecākus Aizkrauklē.

Mans pēdējā laika favorīts saldumu pasaulē - mafini - ir gana apaļi, lai atbilstu Lieldienu vajadzībām, turklāt man pašai bija vēlēšanās sev pierādīt, ka mafinu pannas iegāde nav bijis liekas un impulsīvas tērēšanās rezultāts. Tādēļ saprotams, ka šiem gardumiem bija jākļūst par labāko galda sastāvdaļu, un man šķiet, ka konkurenti bija tikai omītes speķa pīrādziņi un ķimeņmaizītes. Savā starpā konkurēja arī tumšie un gaišie mafini, gluži kā tumšie un gaišie spēki konkurē gadskārtu svētku laikā:
Gala rezultāts gan palika neizšķirts, jo mēs ar mammu sajūsminājāmies par gaišajiem, omīte un Gints deva priekšroku tumšajiem, bet tētis nespēja izšķirties, jo tās esot pavisam nesalīdzināmas lietas un garšot varot abi divi, tāpat kā šokolāde un halva. Pie Ginta radiem aptauja netika veikta, jo diemžēl mafinu garšas pilnība bija zudusi ceļā, un salīdzinājums vairs nebūtu bijis svaigs. Taču mēs pieņemsim, ka viņiem garšoja gaišie, lai rezultāts būtu atbilstošs gadskārtai.

Lai jūs varētu iesaistīties balsošanā, es piedāvāju jums receptes. Abām divām ir avoti internetā, no kuriem viens (tumšajiem mafiniem) jau sen ir zudis, bet otrs ir te, tomēr es abas receptes uzrakstīšu nedaudz lokalizētā veidā un ar nelieliem pārveidojumiem no savas puses. Brīdinu uzreiz, ka mīkla ir diezgan šķidra, tāpēc bez mafinu pannas vai metāla (gan jau der arī citi kaut cik neelastīgi materiāli) kēksa formiņām nekas labs nesanāks - šķidrā, bet blīvā mīkla sašķiebj un izstiepj papīra formiņas, izlīst un rada tikai ķēpu.


ŠOKOLĀDES MAFINI
Sastāvs (12-16 vidēja izmēra mafini)
2 olas
1 glāze cukura
1 glāze miltu
3-6 ēd.k. kakao pulvera (atkarībā no tā, cik tumšus gribat - bildē redzamajiem ~4 karotes)
2 tējk. cepamā pulvera
1 tējk. vaniļas cukura
2/3 glāzes piena
120 g sviesta


Gatavošana
1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180 grādiem. Ievieto mafinu pannā vai kēksu formiņās mafinu papīrīšus.
2. Palielā bļodā samaisa sausās sastāvdaļas. Vidū izveido bedrīti. Miltus un kakao jāizsijā caur sietu, lai nepaliktu kunkuļi!
3. Izkausē sviestu.
4. Citā traukā viegli sakuļ olas, pievieno pienu.
5. Bedrītē pie sausajām sastāvdaļām ielej olas un pienu, viegli apmaisa. Maisot pielej izkausēto sviestu. Turpina maisīt, līdz izveidojas vienmērīga masa.
6. Lej masu formiņās, aizpildot ~3/4 formiņas. Cep 30-40 minūtes, bet iedurot jāpārbauda, vai nepaliek mīkla uz naža, jo no ārpuses neko nevar pateikt.

GAIŠIE MAFINI
Sastāvs (~15 vidēja izmēra mafini)
2-3 olas (atk. no olu izmēra)
2 glāzes miltu
2 tējk. cepamā pulvera
1/2 tējk. sāls
125 g sviesta
3/4 glāzes cukura
3/4 glāzes piena
1/4 tējk. vaniļas ekstrakta


Gatavošana
1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem. Ievieto mafinu pannā vai kēksu formiņās mafinu papīrīšus.
2. Palielā bļodā samaisa sausās sastāvdaļas. Vidū izveido bedrīti. Miltus jāizsijā caur sietu, lai nepaliktu kunkuļi!
3. Izkausē sviestu. 
4. Citā traukā viegli sakuļ olas, pievieno pienu.
5. Bedrītē pie sausajām sastāvdaļām ielej olas un pienu, viegli apmaisa. Maisot pielej izkausēto sviestu. Turpina maisīt, līdz izveidojas vienmērīga masa.
6. Lej masu formiņās, aizpildot ~3/4 formiņas. Cep 12-15 minūtes, kamēr malas kļūst viegli brūnas. Pirms novietošanas uz šķīvja dzesēšanai, uz 5 minūtēm atstāj karstajā pannā ārpus krāsns.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru